22 червня – День Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

           Задля всенародного вшанування пам’яті українців, загиблих під час війни 1941–1945 років, їх подвигу та жертовності, щорічно 22 червня в нашій державі відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
      22 червня 1941 року розпочався найкривавіший період у трагічній історії Другої світової війни, що завдала нашому народові страшних та непоправних втрат – забрала життя мільйонів українців, дощенту зруйнувала міста і села.
      В центрі Летичівської громади за участю першого заступника Летичівського селищного голови Олега Ліщинського,  голови районної державної адміністрації Ірини Матлаєвої,  голови районної ради Миколи Крутоуза, голови районної організації ветеранів Галини Чекерди відбувся мітинг-реквієм з покладанням квітів до Меморіальної дошки жертвам війни.

У заході взяли участь керівники установ та організацій з трудовими колективами, ветерани війни та праці, діти війни, пересічні жителі Летичева.    «Ми пам’ятаємо цей день як трагічну сторінку життя мільйонів українців, – сказав перший заступник селищного голови Олег Ліщинський, – з кожним роком все далі відходять у минуле ті драматичні дні, але пам’ять про співвітчизників, що віддали свої життя за волю Батьківщини, живе в наших серцях. Ми низько схиляємо голови перед ветеранами й учасниками війни, які зробили, здавалося би, неможливе, аби їх діти і правнуки жили під мирним небом. Нехай доля береже вас, шановні ветерани, наповнює життя добром і впевненістю: народ, який переміг нацизм, здолає будь-які перешкоди та створить прекрасне майбутнє».

Голова районної ветеранської організації Галина Чекерда, виступаючи перед громадськістю з промовою, нагадала про подвиги наших земляків, про жорстоку і бездушну війну, яка забрала життя мільйонів людей, принесла лихо і горе на нашу українську землю та закликала пам’ятати героїв, що вибороли для нащадків перемогу.       Відбулась загальнонаціональна хвилина мовчання. Усі присутні вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні (01.09.1939 – 02.09.1945) – найкривавішому глобальному конфлікті, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей.
Безповоротні втрати України в цій війні 8-10 млн. осіб, які загинули під час бойових дій, через окупаційний терор та голод в тилу, примусовий вивіз. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тисяч сіл.Захід завершився тематичними вокальними композиціями у виконанні Народного хору ветеранів війни і праці “Стежина”.

Гіркі спогади про те лихоліття не полишають нас, вони передаються від батьків до дітей, з покоління у покоління.

Сьогодні ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Наш святий обов’язок – навіки зберегти пам’ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.

Україна в Другій світовій війні. (За матеріалами Українського інституту національної пам’яті).
(Українці в Другій світовій війні. Факти, цифри, особи. Складна картина світового протистояння на нашій землі та українці на всіх фронтах глобального конфлікту).

Вічна пам’ять загиблим. Честь і слава живим героям!
Print Friendly
Поділитися цим:
Show Buttons
Hide Buttons