Історичний літопис «О мова моя, душа голосна України»

     Рідна мова – це найбільше і найдорожче добро в кожного народу, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, у яку він складає і своє давнє життя, і свої сподівання. 

       8 листопада в бібліотеці для дітей відбувся історичний літопис «О мова моя, душа голосна України» та флешмоб «Нас єднає рідна мова» приурочені до Дня української писемності та мови, який відзначається 9 листопада.

О, не згуби ти свого родоводу,
Безсмертна мово, рідна і терпка.
Ти є душа співучого народу,
Що був і є, і буде у віках.

Довідково

День української писемності та мови –  свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Свято встановлено 9 листопада 1997 року Указом Президента України № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця». Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Print Friendly
Поділитися цим:
Show Buttons
Hide Buttons