Відзначення працівників культури Летичівської громади

      

    9 листопада в Україні відзначається Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва, людей, які працюють для того, аби дарувати тепло, любов і радість, людей, котрі присвятили себе благородній справі – зберігати, розвивати та відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу. Крім того, в День працівників культури та аматорів народного мистецтва, свій 50-літній славний ювілей відзначив народний аматорський хор «Летич», що став окрасою духовного та культурного життя Летичівської громади.

      З цієї нагоди в залі засідань районної ради відбулися урочисті заходи.
Вітальні слова, нагородження та святковий концерт – уже традиційна форма відзначення професійного свята.

     Винуватців торжества поздоровляли: голова Летичівської районної державної адміністрації Ірина Матлаєва, голова районної ради Микола Крутоуз, голова Летичівської селищної ради Ігор Тисячний, заступник голови районної ради Василь Провозьон, Благочинний української православної церкви Отець Андрій, начальник відділу культури національностей та релігій Летичівської селищної ради Оксана Морозова, депутат Летичівської районної ради Сергій Віхтюк, начальник відділу освіти, молоді, спорту та культури Летичівської райдержадміністрації Світлана Коржик, директор дитячої музичної школи Ірина Коцур, голова районної організації ветеранів України Галина Чекерда, заступник директора ТОВ «Стімул-Плюс» Лариса Чумаченко.  

   

        Зокрема, у своєму привітанні голова Летичівської громади Ігор Тисячний відзначив високий рівень працівників культури та подякував за роботу, яку вони виконують, забезпечуючи піднесений настрій на кожному зі свят.


«Громада високо цінує Ваш професіоналізм та працю. У вдячність за це депутатський корпус одноголосно підтримав виділення коштів у розмірі 100000 грн. на костюми для Летичівського аматорського хору «Летич», для вокального колективу «Горлиця» с. Гречинці – 30 000грн. Селищна рада працює над тим, щоб культура поверталася до села, для цього створюватимуться відповідні умови – комфортні функціонуючі бібліотеки, регулярні розважальні свята в сільських клубах, що проходитимуть у теплих опалюваних залах», – пообіцяв голова та нагородив найкращих майстринь декоративно-прикладного мистецтва та учасників народного аматорського хору «Летич» почесними грамотами селищної ради та пам’ятними подарунками, а народному аматорському хору «Летич» в особі його керівника Вячеслава Довгалюка – вручив Подяку Летичівської селищної ради.

     Як завжди, мудре слово линуло від Благочинного української православної церкви Отця Андрія.

«Шановні служителі прекрасному та вічному – працівники культури та майстри народного мистецтва, в день вашого професійного свята бажаю, нехай Матінка Божа покриє Вас своїм омофором, а Господь покровом крил своїх віджене супротивника та втихомирить наше бурхливе життя», – побажав Отець Андрій та подарував народному аматорському хору «Летич» ікону Семистрільної Матері Божої, котра «пом’якшує» серця, несе примирення та, як і наша українська пісня, об’єднує людей.

      Цього дня не могли оминути увагою людей, яких вже, на жаль, немає з нами, але які стояли у витоків «Летича» та внесли неоціненний вклад в культуру всього району – це Олександр Мартинович Балинський, Микола Слоїк, Василь Процик, Василь Посітко.

В пам’ять про нихй хор під керівництвом Вячеслава Довгалюка виконав низку найкращих композицій.

       Культура нашого краю багатогранна та жива, вона передається із покоління в покоління.

      Прикладом цьому став виступ дитячого танцювального колективу “Нові зірки” Летичівського будинку культури під керівництвом Ольги Похили, який на святковій урочистій ноті завершив захід.

 

Print Friendly
Поділитися цим:
Show Buttons
Hide Buttons