БЕТОН НЕ ВИТРИМАВ… ВОНИ ВИТРИМАЛИ…

Саме під такою назвою пройшли тематичні класні години у Голенищівській ЗОШ І-ІІІ ст.ім.А.Д.Локазюка

пам’яті «кіборгів», захисників Донецького аеропорту та  випускника нашої школи  Руслана Присяжнюка 16 січня 2018 року.

           Ми живемо у найкращій країні на Землі: із зеленими лісами і гаями, блакитними ріками і озерами, щедрими полями і садами. Ми любимо свою  мелодійну мову, пісні, народні традиції, пишаємось своєю історією.  Але в нашу країну прийшла біда. Анексовано Крим, палає війна на сході України, в якій гинуть військові, мирне населення і діти. Нова Україна народжується у цій боротьбі, бо її свободу відстоює увесь український народ. Вчорашні студенти, програмісти, фермери, інженери стали на захист України і нашого майбутнього.

Сьогодні не залишилось байдужих людей до долі України, а слова «патріот», «герой», «незалежність» набули для нас особливого значення. Світ визнав українців найбільшими патріотами у 2014 році, бо кожен з нас усвідомлює, що доля нашої країни у наших руках і кожен може зробити свій внесок у захист України, незалежно від віку, статі і національності.

Прикладом героїзму і національної мужності стала оборона Донецького аеропорту, яка тривала 243 дні. Російсько-терористичні бандформування були вражені стійкістю і мужністю наших солдат настільки, що прозвали їх «кіборгами». Щодня вони пекельним вогнем палили аеропорт, обстрілювали з усіх боків, але наші захисники міцно тримали оборону. Здавалось, що ніщо не може вижити у цьому пеклі, але наші хлопці раз за разом відбивали атаки.

Одним із кіборгів  90-го окремого десантно-штурмового батальйону            «Житомир» був наш Присяжнюк Руслан…

«15 січня з міста Костянтинівка Руслана відправили в аеропорт на ротацію. Він зателефонував мені 19 січня і сказав, що його ранило. 20 січня об 11:20 годині у розмові з дружиною повідомив, що його вже виносять з аеропорту. Ввечері того ж дня я відправила йому повідомлення, вранці 21 січня його телефон з’явився в мережі та знову зник. Відтоді зв’язку з Русланом уже не було…», –  розповідала згорьована мати Поліна Степанівна.

 

242 дні пекла – так говорять про оборону Донецького аеропорту від російських бандитів. 16 січня самі захисники ДАПу обрали як дату для відзначення факту незламності духу українських воїнів. А ще цього дня відбувається вечір пам’яті останніх захисників Донецького аеропорту —  «кіборгів», які загинули під час захисту ДАПу в січні 2015 року. Тоді українські «кіборги» відбили атаку російських бандитів на Донецький аеропорт. Зазначається, що це був один із найуспішніших боїв наших солдатів за стратегічний об’єкт.

Українських солдатів, десантників і спецназівців, які тримають оборону донецького аеропорту і відбивають атаки противника, за мужність і непереможність назвали «кіборгами». У цих бійців немає легального статусу, забезпечення зброєю, амуніцією і т.д. Проте є велике бажання боротися за Україну. Якщо сьогодні сказати українцям про кіборга, то вони, швидше за все, подумають зовсім не про роботоподібних людей з наукової фантастики.  При згадці цього слова у них, швидше за все, виникне образ міцного, важкоозброєного чоловіка, який воює в руїнах Донецького аеропорту в Україні. Аеропорт став символом боротьби України з сепаратистами, а «кіборги» – це українці, які всупереч наполегливим атакам повстанців продовжують його утримувати. Спочатку це слово з’явилося в соцмережах, а потім з’явилося як штамп в українські ЗМІ. Воно виявилося точним, адже для деяких подвиги захисників Донецького аеропорту – за межами людських можливостей.

 

Україна – мирна держава,

українці – толерантні, ввічливі люди,

які з повагою ставляться до кожної нації  і мови.

Ми – єдина Україна!

 

Ми – єдині і перемога буде за нами.

Єдина Україна – іншого шляху у нас немає.

Слава Україні!

Класна година біля стенда Р.Присяжнюку. Класний керівник Ілюсь Л.С.,8 клас.

Класна година присвячена  Р.Присяжнюку. Класний керівник Стрельбіцька Г.Т.,9 клас.

Розповідь вчителя історії Пшигалінської Л.В. та ЗДНР Майданюк К.С. про  Р.Присяжнюка та події тих ваких днів, 7 та 6 клас.

Перегляд мультимедійної презентації про кіборга-випускника школи учнями 10 класу,підготовленої  вчителькою  інформатики та ЗДВР Гиль К.Д.

Print Friendly
Поділитися цим:
Show Buttons
Hide Buttons