Освіта Летичівської ОТГ на шляхах реформування 2018 р.

Новий закон  «Про освіту», що був ухвалений  парламентом і набрав чинності  28 вересня 2018року, спонукає  всіх  освітян нашої  громади до рішучих кроків на шляху  модернізації освітнього процесу, пошуку і апробації  інноваційних  підходів  у формуванні вмінь і навичок учнівської молоді.

Відповідно до плану  роботи відділу освіти, молоді  та спорту з 20 лютого  по 01березня головними  спеціалістами  відділу  на базі  Летичівського НВК №1 «ЗОШ І- ІІІ ступенів – ліцей», Летичівського НВК №2 «ЗОШ І-ІІІ ступенів –гімназія», Летичівського ЦРД «Калинонька»  були проведені заходи по захисту педагогічних інновацій  вчителями, вихователями освітніх  закладів громади з навчальних  дисциплін. Поряд  з цим  відбулись семінари- практикуми, на яких презентувались  найкращі  зразки  форм і методів  роботи  педагогів з учнівською молоддю.

Як потрібно готувати учнів  до складання  ЗНО, використовуючи  при цьому ІКТ на переважній  більшості уроків ?На дане питання  відповідь отримали  учителі історії ,  відвідавши семінар – практикум  вчителів  суспільних дисциплін по темі «Підготовка учнів  до успішної  здачі  ЗНО  шляхом  формування  основних  історичних  компетентностей  засобами  ІКТ». В роботі семінару  взяли участь  вчителі історії освітніх закладів загальної середньої  освіти  Летичівської ОТГ, директор  школи  Жорницька  Т.В., заступники  директора  Івасюк Г.І., Бачинська Н.М., головний спеціаліст відділу освіти Човча В.С..

Учасникам  семінару  була запропонована  презентація з досвіду  роботи  вчителя  суспільних дисциплін Бачинської Н.М.  по використанню  Office 365 під  час  навчальних  занять та  мозаїку  практичних  знахідок  на тему  «Використання  засобів  ІКТ  при  проведенні  уроків  суспільних  дисциплін для   формування  основних  історичних  компетентностей в учнів  5-11 класів».

Початкова освіта

Завдання педагогічних  колективів сьогодні –кожній дитині дати доступ  до якісної  освіти. Бо ж успіх  України  і полягає  в тому, щоб побудувати суспільство освічених  людей, де  кожна дитина , не залежно  від її здібностей,  має право  на успіх  в житті. Це і є  головна  формула  «Нової української школи», над  втіленням  якої  працюють  учителі початкових класів нашої громади.  28 лютого  2018р.   на базі Летичівського  НВК №1 «ЗОШ І-ІІІ ст.- ліцей» відбувся  захист  інноваційних  ідей  учителів  початкової освіти.  Кращі роботи  вчителів будуть надіслані на обласну педагогічну виставку, адже  за своїм змістом  і практичністю  вони претендують на визнання і перемогу.

Філологи презентують

У Летичівському НВК №1 «ЗОШ І-ІІІ ступенів- ліцей»  відбувся семінар вчителів української мови та літератури на тему «Сучасний урок:  пошуки, знахідки,  новації». Словесники відвідали урок літератури вчительки вищої категорії Трачевської Оксани Степанівни у 9 класі «Багатогранний образ  жінки- матері в Шевченкових поемах …».

На уроці  учні  досліджували особливості тематики жіночої долі у творчості Т. Шевченка; визначали своєрідність поем “Катерина”, “Наймичка”, “Марія”; розкривали трагедію життя жінки-матері; розвивали аналітико-синтетичне мислення і мовленнєву культуру учнів; виховували шанобливе ставлення до жінки, матері; почуття доброти, милосердя, совісті.

Учні  працювали  відповідно за групами, які досліджували, аналізували та вивчали образи героїнь Катерини, Ганни та Марії.

У  кожній групі працювали свої теоретики, які створили  власний проект під назвою “Сходинки життя”. Учні  аналізували  всі три образи, на кінець уроку  Катерина, Ганна та Марія  зайняли свої сходинки в проекті “Сходинки життя”.

Словесники презентували  свої  напрацювання, в яких відображено  зміст освітнього  процесу  з урахуванням сучасних умов та вимог підвищення ефективності  використання нових  технологій у педагогічній практиці.

Дошкільна освіта

01 березня на базі Летичівського ЦРД «Калинонька»    свої напрацювання  представляли вихователі  закладів дошкільної освіти громади.

«Формування  основ  духовності  у дітей  засобами  самчиківського  декоративного мистецтва»  презентувала завідувач Летичівським ЦРД «Калинонька» Качанюк Марія Володимирівна. Нею було також продемонстровано роботи творчої групи:

-конспекти   занять з декоративного  малювання  з елементами самчиківського розпису для старших та молодших дошкільників,

-план роботи гуртка  «Самчиківка  очима  дітей», які  укомплектовані у книги  під назвою  «Перлини самчиківського  декоративного  розпису»,

– альбом «Самчиківський дивограй»,

-зразки малюнків вихователів та дітей.

«Ігрове поле  «Розвивайлик,  як засіб пізнання  навколишнього світу»   демонструвала  вихователь даного закладу  Патик Наталія Михайлівна.

Свої надбаннями також поділилися вихователі Летичівського  ясла – садка №4 «Дзвіночок».

Климчук Наталія Олегівна    «Дидактична гра , як засіб  логіко –математичного розвитку дітей дошкільноговіку»;

Тисюк Олеся Володимирівна «Формування екологічної компетентності  дошкільників у природно –екологічному середовищі».

Роботи переможців  характеризуються  актуальністю, змістовністю, перспективністю, затребуваністю тем на сучасному етапі, авторською творчістю, науковим підходом до їх розробки, прикладною спрямованістю, ефективним використанням інноваційних технологій у освітньому  процесі.  То ж побажаймо  їм успіху на обласному етапі!

Print Friendly
Поділитися цим:
Show Buttons
Hide Buttons